ПРОСЛАВА СВЕТЕ АНАСТАСИЈЕ У КАЛЕНИЋУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА СВЕТЕ АНАСТАСИЈЕ У КАЛЕНИЋУУ среду када наша црква прославља свету Анастасију српску и светог Јулијана Тарсијског, Његово Преосвештенство епископ шумадијски господин Јован служио је свету архијерејску литургију у манастиру Каленић.

Епископу шумадијском саслуживали су свештеници из левачког намесништва као и свештеници из епархије канадске.Велики број верника је узео учешће у светој литургији а посебну радост је представљао велики број деце који су се сјединили са васкрсли Господом кроз свету тајну евхаристије.Србски православни појци су својим појањем улепшали свету литургију. Владика Јован је у својој беседи нагласио колики је значај свете Анастасије за српски род и поучио верни народ да се моле овој светитељки која је родила највећег светитеља рода српскога, светитеља Саву. На крају свете литургије владика је пресекао славске колаче а сестринство овог манастира на челу са игуманијом Нектаријом је приредило трпезу љубави за све присутне госте.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Јереј Слободан Савковић