СЛАВА ХОРА „ПРЕПОДОБНА АНАСТАСИЈА СРПСКА“ ПДФ Штампа Ел. пошта

СЛАВА ХОРА „ПРЕПОДОБНА АНАСТАСИЈА СРПСКА“У среду 05. јула 2017. године, након одслужене вечерње службе у храму Светих Апостола Петра и Павла у Аранђеловцу чланови хора на челу са Бојаном Србљак, хоровођом хора „Света Анасатасија Српска“ су прославили своју славу. У храму је пресечен славски колач, а свечана трпеза којом су угостили своје драге госте се наставила у сали црквеног дома петропавловског храма.

Хор "Света Анастасија Српска" основан је априла 2013. године. Од јуна месеца исте године редовно учествује на Светим Литургијама и осталим богослужењима при храму Светих апостола Петра и Павла у Аранђеловцу, повремено у осталим храмовима архијерејског намесништва орашачког Епархије шумадијске и у другим свечаним приликама. Благослов за почетак рада је поделио и име хору доделио Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован. Хор сачињавају појци свих генерација.

ђакон Немања Искић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ