ВИДОВДАНСКО ВЕЧЕ У БАРАЈЕВУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВИДОВДАНСКО ВЕЧЕ У БАРАЈЕВУСвечаност поводом празника Видовдана и ове године одржана је у организацији барајевског Центра за културу. Велики број народа са децом окупио се у порти храма Спаљивања моштију Светог Саве у Барајеву.

Академија поводом празника је почела у 20 часова. Част да отвори свечану академију припала је Архијерејском намеснику бељаничком протојереју ставрофору Види Милићу. У свом поздравном говору прота је истакао значај празника, жртву косовских јунака али и место Косова у нашем животу. У наставку програма, београдски глумци Злата Нуманагић, Ташана Ђорђевић, Марија Каровић и Лазар Дубовац извели су представу Цар Лазар и царица Милица. Сабрани народ је са одушевљењем посматрао представу која је изазвала огромне емоције међу окупљенима.

После свечаности уследило је послужење окупљених и ватромет на опште одушевљење великог броја деце.