ЛИТУРГИЈА У ВИНОГРАДИМА ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈА У ВИНОГРАДИМАУ петак 23. јуна 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Милутин Гашевић.

Епископ нам у духовној поуци након прочитаног јеванђеља говори да нема веће награде за човека него да га сам Господ Христос у Царству небеском, пред Оцем небеским и пред безбројним војинством ангела, призна за Свога. Да га упише у вечну књигу живих. Епископ наглашава да истовремено нема веће казне за човека него да га се сам Господ Христос одрекне, да му каже пред збором свих ангела и свих народа а у присуству Оца небеског: Ја те не познајем, ти ниси Мој; ти не постојиш у књизи живих; иди од Мене!

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Епископ нас на крају позива да поштујемо Бога својим богоугодним животом и корисним радом за наше спасење; да испунимо у свему вољу Божију, извршавајући доследно и верно све заповести Господње.

Ђакон Милутин Гашевић