ПАТРИЈАРХ И АРХИЈЕРЕЈИ ПОСЕТИЛИ КРУШЕВАЦ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПАТРИЈАРХ И АРХИЈЕРЕЈИ ПОСЕТИЛИ КРУШЕВАЦУ недељу, 14. маја 2017. године, по повратку из Пећке Патријаршије, Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј посетио је град Крушевац и Епископа крушевачког г. Давида.

Са Патријархом су у посету дошли Митрополити црногорско-приморски Амфилохије и загребачко-љубљански Порфирије, Епископи шумадијски Јован, моравички Антоније и диоклијски Кирило, главни секретар Светог Синода протојереј-ставрофор др Саво Јовић и протођакони Владимир  Руменић и Иван Гашић.

Испред Саборног храма Светог Ђорђа у Крушевцу, Патријарха и цењене госте дочекали су Епископ крушевачки г. Давид, градоначелник Крушевца г. Драги Несторовић, председница Скупштине града гђа Јасмина Палуровић, представници градских  управа и установа културе, свештенство и верни народ Епархије крушевачке.

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид поздравио је пригодном беседом Патријарха српског г. Иринеја и у име својих епархиотâ пожелео му добродошлицу у царски град Крушевац. Патријарх  Иринеј се, потом,  са великом радошћу обратио епископу Давиду, присутним свештеницима и народу, захваливши на лепом пријему, јер се по Његовим речима у Крушевцу увек осећао као свој међу својима.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић

Извор: Епархија крушeвачка