САБОРНА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ПЕЋКОЈ ПАТРИЈАРШИЈИ ПДФ Штампа Ел. пошта

САБОРНА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ПЕЋКОЈ ПАТРИЈАРШИЈИЊегова Светост Патријарх српски г. Иринеј началствовао је 14. маја 2017. године светом архијерејском Литургијом у Пећкој Патријаршији уз саборно саслужење епископа Српске Православне Цркве сабраних поводом почетка редовног заседања Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве.

Патријарху српском г. Иринеју саслуживали су Митрополити црногорско-приморски Амфилохије и загребачко-љубљански Порфирије и Епископи шабачки Лаврентије, средњезападноамерички Лонгин, жички Јустин, врањски Пахомије, шумадијски Јован, далматински Фотије, бихаћко-петровачки Атанасије, будимљанско-никшићки Јоаникије, захумско-херцеговачки Григорије, рашко-призренски Теодосије, западноамерички Максим, франкфуртски и све Немачке Сергије, томочки Иларион, моравички Антоније и диоклијски Кирило.

После свете Литургије служен је чин призива Светог Духа за благословен и благополучан рад Сабора. Радни део Светог Архијерејског Сабора започеће 15. маја 2017. године у Патријаршијском двору у Београду.

Извор: Званични сајт СПЦ