СЛАВА МАНАСТИРА ЛИПАР ПДФ Штампа Ел. пошта

СЛАВА МАНАСТИРА ЛИПАРПоводом храмовне славе, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је празнично бденије у манастиру Св. Георгија на Липару уз саслуживање протојереја-ставрофора др Зорана Крстића, игумана Онуфрија Вранића, протојереја-ставрофора Саве Арсенијевића, протојереја-ставрофора Животе Марковића, протојереја-ставрофора Александра Новаковића, протојереја Драгана Брашанца и протођакона Ивана Гашића.

На сам празник Св. Георгија, Светом Литургијом началствовао је игуман манастира Суково Серафим, а саслуживали су игуман манастира Саринац протосинђел Николај, протојереј- ставрофор Живота Марковић, протојереј Александар Станковић и војни свештеник Владимир Благојевић.

Празнично бденије и Свету Литургију певали су ученици Крагујевачке Богословије на челу са својим професором појања Немањом Старовлахом.

Као и сваке године, пријатељи манастира, а пре свега мештани села, помогли су да се организује и спреми манастирска слава.

СЛАВА МАНАСТИРА ЛИПАР - ВИДЕО