ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ЦАРА ЛАЗАРА У БЕЛОШЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ЦАРА ЛАЗАРА У БЕЛОШЕВЦУУ среду 26. априла Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог цара Лазара у Белошевцу, уз саслужење протојереја-ставрофора Милована Антонијевића, протојереја-ставрофора Животе Марковића, протојереја-ставрофора Љубомира Радића, протонамесника Саше Огњановића и ђакона Немање Стојковића.

Епископ се након прочитаног Светог Јеванђеља обратио окупљеним верницима осврнувши се на прочитано зачало јеванђеља по Јовану које говори о проблему суботе, између осталог рекавши да што је субота била у старом завету то је новозаветним хришћанима недеља. Недеља је заменила суботу од Васкрсења Господа Исуса Христа. Законски чин суботе јесте освећење човека Богом и исцељење човека не собом него Богом. И због тога је Спаситељ и суботом чинио чуда, исцељивао болеснике, мртве васкрсавао исцељивао људе кроз сва времена јер за Бога нема одмора, али тако ни за човека нема одмора за његово спасење. Господ је чинио све то свакога дана зато што је добро Божје увек потребно човеку кроз сва времена.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

ђакон Немања Стојковић