ФАРБАЊЕ ВАСКРШЊИХ ЈАЈА У ОШ "ЈОВАН ПОПОВИЋ" У ШУМАРИЦАМА И ДИВОСТИНУ У КРАГУЈЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ФАРБАЊЕ ВАСКРШЊИХ ЈАЈА У ОШ "ЈОВАН ПОПОВИЋ" У ШУМАРИЦАМА И ДИВОСТИНУ У КРАГУЈЕВЦУУ ОШ "Јован Поповић" у Шумарицама и Дивостину у Крагујевцу ђаци су се приљежно припремали за Празник над Празницима. Велике недеље ученици који похађају веронауку од првог до четвртог разреда су фарбали јаја како би целој школи и целом свету показали радост Васкрсења Христовог и како би и они као Марија Магдалина тајну Васкрсења одгонетнули у тајни јајета, привидно мртве ствари из које се и те како може родити нови живот.

Свим друговима су пренели радост Васкрсења, причајући како су се радовали док су фарбали васкршња јаја, симбол победе Живота над смрћу.

Марко Арсенић, вероучитељ