ЛИТУРГИЈА ПРЕЂЕОСВЕЋЕНИХ ДАРОВА У МАНАСТИРУ ПРЕРАДОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈА ПРЕЂЕОСВЕЋЕНИХ ДАРОВА У МАНАСТИРУ ПРЕРАДОВЦУУ четвртак 16. марта 2017. године, када Црква Божија прославља Свете мученике Евтропија, Клеоника и Василиска, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију пређеосвећених дарова у манастиру Прерадовцу. Епископу су салуживали: протојереј Драгослав Цветковић, јереј Слободан Савковић и протођакон Иван Гашић.

Светој Архијерејској Литургији присуствовао је велики број верника, који су се на крају св. Литургије сјединили са Васкрслим Господом кроз свету тајну причешћа.

У току Свете Литургије окупљеним верницима у духовној поуци обратио се Преосвећени Владика Јован упутивши речи поуке. По завршетку свете Литургије уприличена је гозба љубави коју је припремило сестринство манастира Прерадовца са настојатељницом игуманијом мати Теклом.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Слободан Савковић, јереј