ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У ЕРДЕЧУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У ЕРДЕЧУУ суботу, 4. марта 2017. године, када се у Цркви прославља чудо Светог Теодора Тирона, Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете Петке у крагујевачком насељу Ердеч. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протонамесник Слободан Бабић и протођакон Иван Гашић.

По прочитаном јеванђељу Преосвећени Владика подсетио је у својој беседи на важност духовног поста и дела милосрђа без којих нема истинске, хришћанске љубави и послушности. Да само уздржавање од хране не доноси добра ако није праћено праштањем и љубављу према ближњима кроз превазилажење личне гордости.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Лепоти литургисјког сабрања, својим појањем, допринели су и ученици богословије предвођени својим професором Немањом Старовлахом.

Своју пуноћу Света Литургија је имала у великом броју причасника свих узраста који су „са страхом Божијим, вером и љубављу“ приступили Светој Чаши.

ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У ЕРДЕЧУ - ВИДЕО