СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИУ петак, 17. фебруара 2017. године, када наша Црква прославља преподобног Исидора Пелусиота, Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Милутин Гашевић.

Епископ нам у беседи говори да је човек немоћан по слабости своје природе да сопственим залагањем и снагом дође свом Оцу небеском. Потребна је помоћ. Људи нам не могу помоћи, јер су и они слични нама, немоћни. Једино нам може и хоће да помогне Свемогући Бог. Епископ наглашава покајање,пост и молитву као услов за спасење и опроштај грехова.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Епископ нас на крају позива да се кајемо док имамо времена, да се трудимо у врлини а Бог ће нам помоћи, да очистимо срце своје и тиме осетимо благодат Божију, још овде на земљи, а на небу доживимо да гледамо Његову бесконачну светлост.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ