СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ХРАМУ СВЕТОГ ПРЕОБРАЖЕЊА ГОСПОДЊЕГ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ХРАМУ СВЕТОГ ПРЕОБРАЖЕЊА ГОСПОДЊЕГ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИУ суботу 11. фебруара, када наша Света Црква прославља и празнује пренос Моштију Светог Игнатија Богоносца, у храму Светог Преображења Господњег у Смедеревској Паланци у поподневним сатима служена је Света Тајна Јелеосвећена. Молитве су узносили: старешина храма протонамесник Драган Икић, протојереј Драгиша Савић, протојереј Миле Миловановић, протојереј Ђорђе Ковачевић, протонамесник Драган Милутиновић, јереј Марко Аћимовић, јереј Саша Миленовић и ђакон Александар Јаћимовић.

По обављеној Светој Тајни присутнима се обратио протонамесник Драган Икић. Он је подсетио присутне да ова света тајна вуче своје порекло из апостолских времена, чију потврду можемо наћи у Светом Писму. Бог је дао да се ми, Божија творевина, лечимо творевином-уљем. На крају је позвао верне да молитвом и покајањем приступе свршетку свете тајне, после чега је уследило помазивање освећеним уљем, као и подела освећеног брашна и уља верном народу.

Александар Јаћимовић, ђакон

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ