СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ЦАРА ЛАЗАРА У БЕЛОШЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ЦАРА ЛАЗАРА У БЕЛОШЕВЦУУ среду 8. фебруара 2017. године, када Света православна црква слаби Преподобног Ксенофонта и Марију, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету архијерејску литургију у храму Светог цара Лазара у Белошевцу, уз саслужење протојереја-ставрофора Милована Антонијевића, протојереја-ставрофора Животе Марковића, госта из Ваљевске епархије протојереја-ставрофора Томислава Цветиновића, протонамесника Саше Огњановића и ђакона Немање Стојковића.

Епископ се након прочитаног Јеванђеља обратио окупљеним верницима између осталог рекавши да много има лоших особина међу нама људима, а то је тако што слаби човечија вера у Бога, слаби вера човека и према Богу и према ближњима својим. Лаж, лицемерство и фарисејство овлада лако човеком ако он не води рачуна. Ако читамо Свето Јеванђеље видимо да Господ у Јеванђељу највише осуђује то лицемерство и фарисејство.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Ђакон Немања Стојковић