БАДЊЕ ВЕЧЕ У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГИЈА У ШУМАРИЦАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

БАДЊЕ ВЕЧЕ У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГИЈА У ШУМАРИЦАМАБлагодарећи троједином Богу и ове године жива црква шумаричке парохије сабрала се око храма Св. Георгија да дочека навечерје радосног празника Рођења Христовог. Након освећења и налагања бадњака најмлађи парохијани припремили су дар поводом Божићњег славља свима сабранима под сводовима храма Св. Георгија,песмама и рециталом који је све присутне подсетио на значај и лепоту,а првенствено смисао самог празника.

У препуном храму народ је помно пратио “шумаричке анђелчиће” како својим умилним гласићима славе Новорођеног Богомладенца, делећи ту радост са свима и подсећајући све да будемо сведоци мира и љубави Божије у роду своме.

Након приредбе учесницима програма даровани су скромни поклони, а сви присутни су послужени.

Благодарни Богу на милости,радосно и громогласно се чуло много пута:

Мир Божији!!! Христос се роди!!! - Ваистину се роди!!!

парох шумарички протонамесник Срђан П. Тешић