Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – АВГУСТ 2016. године ПДФ Штампа Ел. пошта

Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ЈУЛИ 2015. године1. август (понедељак), Црква прославља и празнује: Преподобну Макрину; светог Стефана, Деспота српског и преподобну Евгенију (Лазаревић).

2. август (уторак), Црква прославља и празнује: Црква прославља и празнује: Светог пророка Илију – Илиндан; светог Илију грузијског.

3. август (среда), Црква прославља и празнује: Светог пророка Језекиља.

4. август (четвртак), Црква прославља и празнује: Свету Марију Магдалину – Благу Марију.

5. август (петак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Трофима и Теофила.

6. август (субота), Црква прославља и празнује: Свету мученицу Христину; преподобног Поликарпа Печерског; мученике Бориса и Гљеба.

7. август (недеља), Црква прославља и празнује: Успеније Свете Ане, мајке Пресвете Богородице.

8. август (понедељак), Црква прославља и празнује: Преподобномученицу Параскеву – Трнову Петку; светог Саву Трећег архиепископа Српског.

9. август (уторак), Црква прославља и празнује: Светог великомученика Пантелејмона; светог Климента.

10. август (среда), Црква прославља и празнује: Свете апостоле и ђаконе Никанора, Прохора, Тимона и Пармена.

11. август (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог мученика Калиника; свету мученицу Серфиму.

12. август (петак), Црква прославља и празнује: Преподобну мати Ангелину Српску.

13. авуст (субота), Црква прославља и празнује: Светог мученика Евдокима; свету мученицу Јулиту (Госпојинске покладе).

14. август (недеља), Црква прославља и празнује: Изношење Часног Крста – мученици Макавеји (Почетак поста).

15. август (понедељак), Црква прославља и празнује: Пренос моштију светог првомученика и архиђакона Стефана.

16. август (уторак), Црква прославља и празнује: Преподобног Исакија, Далмата и Фауста; Преподобног Антонија Римљанина.

17. август (среда), Црква прославља и празнује: Светих седам мученика у Ефесу; свету преподобномученицу Евдокију.

18. август (четвртак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Евсигнија; свету Нону (Претпразништво Преображења).

19. август (петак), Црква прославља и празнује: Преображење Господње.

20. август (субота), Црква прославља и празнује: Светог преподобномученика Дометија; преподобног аву Ора.

21. август (недеља), Црква прославља и празнује: Светог исповедника Емилијана Кизичког; преподобног Зосима Туманског.

22. август (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог апостола Матију; свете мученике Антонија и Јулијана.

23. август (уторак), Црква прославља и празнује: Светог мученика и архиђакона Лаврентија.

24. август (среда), Црква прославља и празнује: Светог мученика и архиђакона Евпла.

25. август (четвртак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Фотија и Аникиту.

26. август (петак), Црква прославља и празнује: Светог мученика Иполита; светог Тихона Задонског (Оданије Преображења).

27. август (субота), Црква прославља и празнује: Светог пророка Михеја (Претпразништво Успенија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Светотројичком храму – Стара крагујевачка црква у 7,30 сати.

Поводом Велике Госпојине славе Саборног храма, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован са свештенством шумадијске епархије, служиће свечано празнично бденије у 17 часова.

28. август (недеља), Црква прославља и празнује: Успеније Пресвете Богородице – Велика Госпојина.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Саборном храму у Крагујевцу са почетком у 8 часова.

29. август (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог Јевстатија Другог архиепископа Српског; преподобног Романа; преподобног Рафаила Банатског.

30. август (уторак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Мирона и Патрокла.

31. август (среда), Црква прославља и празнује: Свете мученике Флора и Лавра; преподобног Јована Рилског.

О даљем распореду богослужења Епископа шумадијског Господина Јована ускоро обавештење на нашем сајту.