Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ЈУН 2016. године ПДФ Штампа Ел. пошта

Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ЈУН 2016. године1. јун (среда), Црква прославља и празнује: светог свештеномученика Патрикија.

2. јун (четвртак), Црква прославља и празнује: светог мученика Талалеја, преподобног Стефана Пиперског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у Старој цркви у 7,30 часова.

3. јун (петак), Црква прославља и празнује: светог цара Константина и царицу Јелену, преподобну Јелену Дечанску.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у манастиру Дивостин у 9 часова.

4. јун (субота), Црква прославља и празнује: светог мученика Јована Владимира, кнеза српског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Јована Крститеља у Мељаку (освећење темеља за нови храм). Владика ће у току Литургије крстити малу Петру ћерку свештеника Огњена Козлине и супруге Маријане.

5. јун (недеља), Црква прославља и празнује: преподобног Михаила Исповедника.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Араповцу у 9 часова.

6. јун (понедељак), Црква прославља и празнује: преподобног Симеона Дивногорца.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому у 7,30 часова.

7. јун (уторак), Црква прославља и празнује: треће обретење главе светог Јована Крститеља.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Бачкој Тополи у 9 часова. Владика ће у касарни Бачка осветити војну капелу посвећену Светом Деспоту Стефану Високом.

8. јун (среда), Црква прославља и празнује: Свете апостоле Карпа и Алфеја (Оданије Васкрса).

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог кнеза Лазара у Белошевцу у 7,30 часова. Владика ће у 16 часова служити празнично бденије у манастиру Саринац.

9. јун (четвртак), Црква прославља и празнује: Вазнесење Господње – Спасовдан.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у храму Вазнесења Господњег у Ђуриселу у 9 часова. Владика ће у 14 часова пререзати славски колач у храму Вазнесења Господњег у Доброј Води код Јагодине.

10. јун (петак), Црква прославља и празнује: светог исповедника Никиту Халкидонског.

11. јун (субота), Црква прославља и празнује: свету преподобнумученицу Теодосију Тирску.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован осветиће нови храм Светог Јована Крститеља у селу Кончарево код Јагодине. Освећење храма у 8 часова, у продужетку Света Архијерејска Литургија.

12. јун (недеља), Црква прославља и празнује: преподобног Исакија Далматског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Силаска Светог Духа у Селевцу са почетком у 8 часова.

13. јун (понедељак), Црква прославља и празнује: светог апостола Јерму и мученика Ермија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому – Крагујевац у 7, 30 часова.

14. јун (уторак), Црква прославља и празнује: светог мученика Јустина Философа, преподобног Јустина Ћелијског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Пантелејмона у Станову – Крагујевац са почетком у 7, 30 часова.

15. јун (среда), Црква прославља и празнује: светог исповедника Никифора, светог свештеномученика Еразма Охридског.

16. јун (четвртак), Црква прославља и празнује: светог мученика Лукијана.

Од 17. до 27. јуна, Његово Преосвештенсво Епископ шумадијски Господин Јован учествоваће са делегацијом Српске Правослане Цркве на Свеправославном сабору на острву Криту.

28. јун (уторак), Црква прославља и празнује: светог пророка Амоса, светог мученика Кнеза Лазара и све свете мученике Српске – Видовдан.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Лазара Косовског у Белошевцу – Крагујевац у 9 часова. – храмовна слава.

29. јун (среда), Црква прославља и празнује: светогчудотворца Тихона Аматунског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Лазара Косовског у Белошевцу у 7, 30 часова.

30. јун (четвртак), Црква прославља и празнује: свете мученике Мануила, Савела и Исмаила.

О даљем распореду богослужења Епископа шумадијског Господина Јована ускоро обавештење на нашем сајту.