Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ФЕБРУАР 2016. године ПДФ Штампа Ел. пошта

Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ФЕБРУАР 2016. године1. фебруар (понедељак), Црква прославља и празнује: Преподобног Макарија Египатског, светог Марка Ефеског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому у 7,30 часова.

2. фебруар (уторак), Црква прославља и празнује: Преподобног Јевтимија Великог.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у цркви Светог великомученика Димитрија у насељу Сушица у Крагујевцу у 7,30 часова.

3. фебруар (среда), Црква прославља и празнује: Преподобног Максима Исповедника; светог мученика Неофита.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Лазара Косовског у Белошевцу – Крагујевац у 7,30 часова.

4. фебруар (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог апостола Тимотеја; преподобног мученика Анастасија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Старој цркви у Крагујевцу са почетком у 7,30 часова.

5. фебруар (петак), Црква прославља и празнује: Светог свештеномученика Климента Анкирског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у Виноградима, у 7,30 часова.

6. фебруар (субота), Црква прославља и празнује: Преподобну Ксенију Римљанку; светог мученика Вавилу.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Николе у Барајево са почетком у 9 часова.

7. фебруар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог Григорија Богослова; преподобног Публија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светих апостола Петра и Павла у Грошници са почетком у 9 часова.

8. фебруар (понедељак), Црква прославља и празнује: Преподобног Ксенофонта и Марију.

9. фебруар (уторак), Црква прославља и празнује: Пренос моштију светог Јована Златоустог.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Пантелејмона у Станову у Крагујевцу у 7,30 часова.

10. фебруар (среда), Црква прославља и празнује: Преподобног Јефрема Сирина; преподобног Исака Сирина.

11. фебруар (четвртак), Црква прославља и празнује: Пренос моштију светог Игнатија Богоносца.

12. фебруар (петак), Црква прославља и празнује: Света Три Јерарха.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Тополи са почетком у 9 часова.

13. фебруар (субота), Црква прославља и празнује: Свете бесребенике Кира и Јована.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Старој цркви у Јагодини  са почетком у 9 часова.

14. фебруар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог мученика Трифуна (Претпраз. Сретења).

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог деспота Стефана у Смедеревској Паланци са почетком у 9 часова.

15. фебруар (понедељак), Црква прославља и празнује: Сретење Господње - Дан државности Републике Србије.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Вазнесења Господњег у Орашцу у 9 часова.

16. фебруар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог Симеона и Ану; светог Јакова, Архиепископа српског.

17. фебруар (среда), Црква прославља и празнује: Преподобног Исидора Пелусиота; преподобног Николаја.

18. фебруар (четвртак), Црква прославља и празнује: Свету мученицу Агатију; светог Полиевкта.

19. фебруар (петак), Црква прославља и празнује: Светог Фотија Цариградског; Светог Вукола Смирнског.

20. фебруар (субота), Црква прославља и празнује: Светог Партенија Лампсакијског; светог Теодора Комоговског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у Лазаревцу са почетком у 9 часова.

На светој литургији, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски крстиће Марту, кћерку ђакона Николе и Бојане Урошевић.

21. фебруар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог Теодора Стратилата; светог Саву, II Архиепископа Српског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Младеновцу са почетком у 9 часова.

22. фебруар (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог мученика Никифора.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Успења Пресвете Богородице (Саборни храм) у Крагујевцу са почетком у 7,30 часова. након Литургије одржаће се седница Епархијског савета.

23. фебруар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог свештеномученика Харалампија.

24. фебруар (среда), Црква прославља и празнује: Светог свештеномученика Власија; светог великомученика Ђорђа Кратовца.

25. фебруар (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог Мелетија Антиохијског.

26. фебруар (петак), Црква прославља и празнује: Преподобног Симеона Мироточивог.

27. фебруар (субота), Црква прославља и празнује: Преподобног Авксентија; светог Кирила Словенског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Николе у Миросаљцима са почетком у 9 часова.

28. фебруар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог апостола Онисима; преподобног Јевсевија Пустињака.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Великим Пчелицама поводом храмовне славе.

29. фебруар (понедељак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Памфила, Порфирија и других 12 мученика.

О даљем распореду и евентуалним изменама богослужења Епископа шумадијског Господина Јована бићете обавештени на нашем сајту.