ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ “ЦРВЕНА КУГА” У АРАНЂЕЛОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ “ЦРВЕНА КУГА” У АРАНЂЕЛОВЦУПо благослову Преосвећеног Епископа шумадијског Г. Јована у понедељак 16. фебруара 2015. године у парохијској сали Буковичке цркве у Аранђеловцу одржана је промоција треће књиге “Црвена куга”, аутора Г. Антонија Ђурића.

О трилогији “Црвена куга”, али и о животу и делу познатог писца говорили су: драмски писац Г. Владимир Ђорђевић, који је прочитао предговор књиге протојереја- ставрофора Велибора Џомића, затим историчар уметности Г. Срђан Срећковић, публицисти Г. Милун Јефтић, Г. Миша Матић и Г. Предраг Вујковић, драмски писац Г. Рајко Ђурђевић и Г-ђа Цисана Мурусидзе, режисер драме “Солунци Говоре” која је драматизована по истоименитој књизи Г. Антонија.

На крају ове промоције сабраном народу се обратио и писац књига Г. Антоније Ђурић, који је говорио о тешким временима послератне историје Србије и страдању многих “неподобних” тадашњем режиму.

јереј Александар Миловановић