ЕВО ЈОШ ЈЕДНОГ ДАНА КОЈИ ЈЕ ГОСПОД СТВОРИО, РАДУЈМО СЕ И ВЕСЕЛИМО СЕ ЊЕМУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЕВО ЈОШ ЈЕДНОГ ДАНА КОЈИ ЈЕ ГОСПОД СТВОРИО, РАДУЈМО СЕ И ВЕСЕЛИМО СЕ ЊЕМУНедеља, 16. 03. 2014. године, био је дан радости за велико шумадијско село Лужнице.

Тога дана, друге недеље Часног поста, Црква је прославила и празновала свете мученике Евтропија, Клеоника и Василиска.

Отац Гојко, парох Лужнички, служио је литургију Светог Василија Великог.

У Литургији су учествовали ученици ОШ “Сретен Младеновић”, као и парохијани из овог и суседних села.

Током саме Евхаристије, отац Гојко је ученицима окупљеним у олтару, колико му је то служба дозвољавала, накнадно тумачио и приближавао смисао одређених свештених радњи или молитава.

Сви ученици су појањем узели учешћа у одговарању на Литургији.

Посебну радост за ученике, након уложеног личног труда, било је приступање Светој Тајни Причешћа.

Пошто је отац Гојко упутио духовну поуку ђацима и одслужио отпуст Литургије, сви верни су се окупили у црквеној порти храма Успења Пресвете Богородице, да славе Бога и људске дарове.

Лепо и сунчано време тога јутра, као и дечја граја и радост из црквене порте, само су употпунили целокупан утисак овог сабрања. Слава Богу за све.

Вероучитељ Предраг Обровић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ