СВЕТИ АЛИМПИЈЕ СТОЛПНИК СЛАВА МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА У КРАГУЈЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТИ АЛИМПИЈЕ СТОЛПНИК СЛАВА МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА У КРАГУЈЕВЦУМедицински факултет у Крагујевцу прославио је своју славу Светог Алимпија Столпника. Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован пререзао је славски колач честитајући славу професорима и студентима ове високо -  школске установе.

Ова просвестна установа већ дуги низ година веома успешно школује младе кадрове за најодговорнији позив који је Бог поверио човеку овде на земљи, а то је брига о болеснима и немоћнима. Владика Јован је упутио молитву Свевишњем Богу, да поред људсе мудрости и знања Бог дарује оне вечне мудрости која ће помоћи у нашем старању за ближње. Домаћин колачар био је проф. др Предраг Чановић.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ