ХРАМОВНА СЛАВА ЦРКВЕ У РАЧИ КРАГУЈЕВАЧКОЈ ПДФ Штампа Ел. пошта

ХРАМОВНА СЛАВА ЦРКВЕ У РАЧИ КРАГУЈЕВАЧКОЈИ ове године свечано је прослављена храмовна слава храма Св. апостола Петра и Павла у Рачи крагујевачкој. Свету Литургију су служили Архијерејски намесник јасенички протојереј-ставрофор Драгослав Сенић, протонамесник Велибор Јовановић, јереј Радивој Стојодиновић, протонамесник Видоје Рајић уз саслужење ђакона Дејана Шишковића.

Надахнуту беседу је одржао протонамесник Видоје Рајић говорећи о великом значају поменутих апостола. Свети Петар је од самог почетка био уз Господа Исуса Христа сведочећи га верно током читавог његовог познијег живота, док је Св. Павле имао другачији животни и духовни пут, али не само да није мање значајан већ њих двојица стоје раме уз раме као два велика апостола и мученика хришћанства. Литургији је масовно присуствовао верни народ рачански, а после возгласа “Са страхом божијим и вером приступите” уследило је Свето Причешће . После одслужене Литургије вршена је свечана литија око храма и пререзан је славски колач. Затим је одржан пригодан културно-уметнички програм ,да би на крају уследила трпеза љубави.

ђакон Дејан Шишковић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ