Чланци поређани по датуму: четвртак, 17 јануар 2019

ХРИСТОС ЈЕ СРЦЕЗНАЛАЦ И СРЦЕВИДАЦУ четвртак 17. јануара 2019. године, Епископ шумадијски Г. Јован служио је свету Литургију у Старој Милошевој цркви у Крагујевцу.

“СТВАРАМО ЗАЈЕДНО” ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРИМЕРА УСПЕШНИХ ВАННАСТАВНИХ АКТИВНОСТИ - КОРЕЛАЦИЈА ВЕРСКЕ НАСТАВЕ И БИОЛОГИЈЕДана 13. нoвeмбра 2018. године је упућен позив свим директорима и директоркама основних и средњих школа за учешће на конкурсу који је на иницијативу саветника - спољњих сарадника, расписала Школска управа и Центар за стручно усавршавање запослених у образовању.

ХРИШЋАНСКИ ПОСТЖивот сваког православног хришћанина треба да буде подвижнички. Без нашег духовног и телесног труда, потпомогнутог Божјом благодаћу, немогуће се ослободити силе греха и сјединити са Господом. Зато пост у православној духовности заузима веома важно место и без њега нема напретка у ниједној хришћанској врлини. У давној прошлости, појам поста обухватао је потпуно уздржавање од било какве хране, да би касније попримио смисао уздржавања од једне врсте хране која се назива „мрсном", тј. оном која у себи садржи масноће животињског порекла, али, у одређеним периодима и од хране која је спремана на биљним масноћама. Тако у чисто посну храну спадају: хлеб, поврће, воће и разни други плодови. Посебну врсту поста представља „сухоједење", које подразумева употребу само некуване, дакле суве посне хране.