Чланци поређани по датуму: фебруар 2009 - Епархија Шумадијска

ПОСЕТА ЕПИСКОПА ШУМАДИЈСКОГ ГОСПОДИНА ЈОВАНА, МИТРОПОЛИЈИ ЦРНОГОРСКО – ПРИМОРСКОЈПрвојерарх питоме Шумадије, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, обрео се ових дана тамо доле, у „гнезду соколова“, у ломној Црној Гори, где је заједно са наследником светопетровског, цетињског свештеног трона, Његовим Високопреосвештенством Митрополитом Црногорско – приморским Господином Амфилохијем, узео учешће у молитвеној светковини поводом Светосимеоновских јубилеја, у родној домаји Симеоновој, Рибници. Бивши игуман Лавре Студеничке, задужбине и месту вечног боравишта Светог Симеона – Стефана Немање, како и приличи, учествовао је у молитвеном сабрању, на оном месту где је родоначелник светородне династије први пут угледао лепоту Божијег дана.

ImageУ Сирну суботу свештенство Старе Цркве и вероучитељи из Прве Крагујевачке Гимназије, Александар Мирковић и Гордана Јоцић окупили су своје ученике веронауке на Светој Литургији. Позиву својих духовних отаца и вероучитеља одазвало се преко 120 ученика.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ
СА СЕДНИЦЕ ЕПАРХИЈСКОГ САВЕТА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЕПАРХИЈЕ ШУМАДИЈСКЕ

Крагујевац

СЕДНИЦA ЕПАРХИЈСКОГ САВЕТА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЕПАРХИЈЕ ШУМАДИЈСКЕОкупљени око свог Архијереја, на празник Светог свештеномученика Харалампија 23. фебруара 2009. године, у Епархијском центру у Крагујевцу са почетком у 900 часова, чланови Епархијског савета Епархије шумадијске одржали су редовну годишњу седницу.

ImageСвечаном Архијерејском Литургијом коју је служио Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован у препуном Саборном храму у Крагујевцу, прослављена је Недеља Месопусна - Недеља Страшног Суда. Владики је саслуживало братство Светоуспенског храма, на челу са старешином протојерејем-ставрофором Заријем Божовићем, а на Литургији је беседио јереј Горан Мићић.

Страна 1 од 7