Чланци поређани по датуму: петак, 22 септембар 2017 - Епархија Шумадијска

АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ДРЕНУ КОД ЛАЗАРЕВЦА У суботу 23. септембра 2017. године када наша Света Црква празнује свете мученице Минодору, Митродору и Нимфодору, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Архијерејску Литургију у Дрену, надомак Лазаревца, поводом десетогодишњице од освећења храма св. влкмч. Георгија, у овом месту. Епископу су саслуживали: архијерејски намесник колубарско-посавски протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, протојереј-ставрофор Марко Митић, протонамесник Влада Димитријевић, јереј Александар Глишић, као и протођакон Иван Гашић и ђакон Никола Урошевић. За благољепије Сабрања постарао се хор „Свети Димитрије“ из Лазаревца, предвођен диригентом Владимиром Стојковићем, протонамесником.

МАЛА ГОСПОЈИНА ПРОСЛАВЉЕНА У КАРАЂОРЂЕВОЈ ТОПОЛИНа празник Рођења Пресвете Богородице, у четвртак 21. септембра 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Архијерејску Литургију у Тополи у храму посвећеном управо овом празнику и том приликом заједно са многобројним верницима молитвено прославио црквену славу – Малу Госпојину.

Епископу су саслуживали: арх. намесник опленачки протојереј – ставрофор Миладин Михаиловић, пензионисани протојереј – ставрофор Драгољуб Ракић, арх. намесник орашачки протојереј – ставрофор Мићо Ћирковић, пензионисани протојереј – ставрофор Тихомир Анђелковић, арх. намесник крагујевачки протојереј – ставрофор мр Рајко Стефановић, арх. намесник јасенички протојереј – ставрофор Велибор Ранђић, арх. намесник младеновачки протојереј – ставрофор Жељко Ивковић, пензионисани протојереј – ставрофор Радоман Бубања, протојереј – ставрофор Слободан Богојевић, протојереј – ставрофор Ђорђе Радишић, протонамесник Никола Илић, јереј Марко Стевановић, протођакон Иван Гашић и ђакон Урош Костић.