Чланци поређани по датуму: јул 2015 - Епархија Шумадијска

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У ДРАГОВУ - 30. ЈУЛИ 2015. ГОДИНЕ

Дана 30. јула (17. јула ) 2015. године, када наша Црква прославља Свету мученицу Марину – Огњену Марију, Светог преподобног Леонида уснедумског, Свете седмочисленике словенске, Светог преподобног Иринарх, игуман соловецки, Свете мученике Епњарта и Вероника, Светог Ефрасија, епископа јонопољског, Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у Драгову.

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ НА АЕРОДРОМУ - 27. ЈУЛИ 2015. ГОДИНЕ

СЛЕДУЈМО ДЕЦУ И БУДИМО КАО ДЕЦА. НЕ ПО РАЗУМУ, ВЕЋ ПО НЕЗЛОБИВОСТИ

У понедељак 27. јула Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму светог Саве на Аеродрому. Преосвећеном владици су саслуживали протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, протојереј-ставрофор Милан Борота, протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протонамесник Бранислав Матић и ђакон Милош Ђурић.

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА ПРОСЛАВЉЕН У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧАУ недељу, 26. јула 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Архијерејску Литургију у манастиру Вољавча и прославио славу манастира заједно са сестринством и верним народом. Епископу су саслуживали архијерејски намесник опленачки протојереј – ставрофор Миладин Михаиловић, јереј Јован Биберчић, јереј Слободан Радивојевић, јеромонах Мардарије, протођакон Небојша Јаковљевић и ђакон Урош Костић.

СВЕТА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У МАНАСТИРУ КАЛЕНИЋ - 25. ЈУЛИ 2015. ГОДИНЕ

У суботу, 25. јула 2015. године, када Црква Божија прославља свете мученике Прокла и Иларија и икону Пресвете Богородице Тројеручице, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио Свету Архијерејску Литургију у манастиру Каленић.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Аранђел Даниловић, архијерејски намесник лепенички и вд. левачки протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј-ставрофор Милован Антонијевић, протојереј Драгослав Цветковић, јереј Слободан Савковић, гости свештеници из других епархија, протођакон Иван Гашић и ђакон Стефан Дамјановић.

БДЕНИЈЕ У МАЛИМ ПЧЕНИЦАМА - 24. ЈУЛИ 2015. ГОДИНЕ

Прослављање празника иконе Пресвете Богородице Тројеручице у крагујевачком насељу Мале Пчелице почело је свечаним бденијем у петак 24. јула 2015. године, које је служио  Његово Преосвештенство Г. Јован.

Мноштво верног народа испунило је храм узносећи молитве Пресветој Богородици заједно са својим епископом и свештенством епархије шумадијске.

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У ВИНОГРАДИМА - 24. ЈУЛИ 2015. ГОДИНЕ

У петак, 24. јула 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован је служио Свету Литургију у храму Свете Петке у Виноградима. Епископу су саслуживали протонамесник Мирољуб Миладиновић и ђакон Небојша Поповић.

ПУТ, ИСТИНА, ЖИВОТУ четвртак, 23. јула 2015. године, Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Литургију Старој Милошевој Цркви у Крагујевцу уз саслужење братства овога светога храма.

Страна 1 од 5