Чланци поређани по датуму: март 2009 - Епархија Шумадијска

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА КРАГУЈЕВАЧКОГ НАМЕСНИШТВАИсповест свештенства Архијерејског намесништва крагујевачког 31. марта 2009. године организована је у храму Светих апостола Петра и Павла у селу Чумићу. Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован заједно са уваженим гостом Високопреподобним архимандритом манастира Жиче Герасимом Крстићем и свештенством служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених дарова предходно осветивши нове фреске у храму. На Светој Литургији беседио је протојереј – ставрофор Живота Марковић, парох Десимировачки.

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА ТЕМНИЋКОГ НАМЕСНИШТВА Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован у петак 28. Марта 2009. године служио је Литургију Пређеосвећених дарова у храму Светог архангела Гаврила у селу Парцану.

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА ЛЕВАЧКОГ НАМЕСНИШТВАУ понедељак пете седмице Васкршњег поста, на празник Св.Алексеја човека Божијег 30. марта 2009. године у храму Светог Василија Острошког у селу Сугубини надомак Крагујевца, одржана је исповест свештенства Левачког намесништва. Исповедник је био отац Јевтимије (Јутреша) игуман манастира Јошанице. Литургију Пређеосвећених дарова служио је Епископ шумадијски Г. Јован а саслуживали су му крстоносни отац Јевтимије, архијерејски намесник лепенички протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереји Драгослав Петровић и Драгослав Цветковић, старешина храма Живомир Газдић, и ђакон при Саборном храму у Крагујевцу Небојша Јаковљевић.

ЕПИСКОПИ АТАНАСИЈЕ (ЈЕВТИЋ) И ЈОВАН ШУМАДИЈСКИ У ВАШАРИШТУ И СУШИЦИУ цркви Светог великомученика Димитрија у Крагујевцу, у насељима Вашаришту и Сушици, 29. марта 2009. године - четврте недеље Великог поста, Свету Архијерејску Литургију је служио умировљени Епископ Г. Атанасије (Јевтић) уз саслужење Епископа домаћина Г. Јована (Младеновића) шумадијског, и презвитера: протојереја-ставрофора Зорана Крстића, протојереја Милана Беговића, протојереја Рајка Стефановића и протонамесника Небојше Ракића, и ђакона: Александра Сенића, Небојше Јаковљевића, Остоје Пешића и Ивана Гашића.

(Поводом Четврте недеље Великог поста – посвећена Јовану Лествичнику)

Тропар, глас 1.

Као пустињски житељ и у телу Анђео и чудотворац, показао си се богоносни оче наш Јоване. Постом, бдењем и молитвама, небеске дарове си примио, исцељујући болести оних који ти са вером долазе. Слава Ономе који ти је дао снагу, који те је прославио и који кроз тебе дарује свима исцелење.

Кондак, глас 4.

На висину уздржања Господ те истинито положи, као звезду необмањиву, која води ка светлости све крајеве, учитељу Јоване, оче наш.

УЧЕНИЦИ ОСНОВНИХ ШКОЛА “МОМА СТАНОЈЛОВИЋ” И “ВУК КАРАЏИЋ” НА ЛИТУРГИЈИ У САБОРНОМ ХРАМУ У КРАГУЈЕВЦУУ суботу 28. марта четврте седмице Часног поста, на дан Светих мученика Агапија и Плисија, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслужење протојереја – ставрофора Зарије Божовића и јереја Саше Антонијевића.

ImageВладика Јован у посети Старој Цркви - Духовни разговори на тему вере и црквеног живота

У Сирни четвртак, пред почетак Великог поста, Владика Јован је још једном посетио Стару Крагујевачку Цркву, и том приликом одслужио Свету Архијерејску Литургију.

Владики су саслуживали свештеници овог храма, старешина протојереј Милић Марковић и јереј Бранислав Митић.

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА РАЧАНСКОГ НАМЕСНИШТВАУ среду четврте седмице Часног поста, 25. марта 2009. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован, служио је Св. Литургију Пређеосвећених дарова у храму Рождества Пресвете Богородице у селу Ђурђеву.

Владики су саслуживали настојатељ манастира Јошанице архимандрит Евтимије Јутреша, архијерејски намесник рачански протојереј Љубиша Ђураш, пароси сипићки Радивоје Стојадиновић и јарушички Милан Ћосић.

Страна 1 од 3